195278-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Optiska instrument
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling Ramavtal för forensiska ljuskällor
Referensnummer: A119.928/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38600000 Optiska instrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens behov nationellt. Ramavtalet omfattar leverans av forensiska ljuskällor med tillbehör.