Inför kommande upphandling av kaffeautomater med tillhörande varor och tjänster för MAX IV-laboratoriet (Lunds universitet), tillämpas RFI (Request For Information) med syftet att fördjupa den upphandlande myndighetens marknadsundersökning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 42968100 Dryckesautomater
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inför kommande upphandling ämnar MAX IV-laboratoriet att gå ut med en RFI - Request For Information.
Syftet med denna RFI är att ge upphandlande myndighet (d.v.s. Lunds universitet/MAX IV) en djupare inblick i utvalda delar, likväl som att identifiera eventuella otydligheter, eventuella orimligt ställda krav, onormalt kostnadsdrivande eller konkurrensbegränsande i något avseende.