Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Värde
Beräknat värde exklusive moms: 61 000 000,00 SEK
Upphandlingsvillkor
Villkor för inlämning:
Anbudsgivaren ska lämna in anbud för alla delar (anbudsområden)