195363-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inverted Confocal Laser Scanning Microscope
Referensnummer: 2-620/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
The Department of Medicine, Karolinska Institutet (KI), Huddinge is acquiring an Inverted Confocal Laser Scanning Microscope with platform specific accessories, reagents, service and support.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38510000 Mikroskop, 38511100 Svepelektronmikroskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
The contract will primarily be used by the Department of Integrated Cardio Metabolic Center (ICMC) at KI but also other units at KI will be able to place orders for platform specific accessories, reagents, service, support, SW upgrades and SW updates.