195407-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förplägnad
Referensnummer: FM2020-16951
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Se bifogad upphandlingsdokumentation i ärende FM2020-16951 med benämning Förplägnad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Förplägnad Norr
Del nr: 01
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55500000 Matsalstjänster och catering, 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förplägnadstjänster inklusive tillhörande varor i olika utsträckning i kontraktsområde Norr.
Förplägnad Syd
Del nr: 02
55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55500000 Matsalstjänster och catering
Förplägnadstjänster inklusive tillhörande varor i olika utsträckning i kontraktsområde Syd.