195427-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Generatorer – Elverk 45kVA -- 90 kVA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElverk 45kVA -- 90 kVA
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för elverk 45--90 kVA. Samt en option på ytterligare ett antal större elverk.
Intern identifierare24/52
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31120000 Generatorer
Ytterligare klassificering (cpv): 31126000 Likströmsgeneratorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del
Optioner
Beskrivning av alternativenOption på större och mindre generatorer