195452-2025 - Resultat
Sverige – Konservering av föremål – Konservatortjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonservatortjänster
BeskrivningRamavtalet omfattar konservering av konstverk utomhus och inomhus, konsultation/rådgivning och upprättande av åtgärds- och underhållsplaner.
Intern identifierareSMF-2024-01322
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 92521220 Konservering av föremål
Ytterligare klassificering (cpv): 92520000 Musei- och tillhörande tjänster, 92521200 Konservering av utställningsföremål och exemplar, 92522000 Konservering av historiska platser och byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000