Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022MKB-977 MKB Spolservice 2022
Referensnummer: 2022MKB-977
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90470000 Rensning av avlopp
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att teckna avtal avseende behovsstyrda och akuta spolservicearbeten tömning av oljeavskiljare och spolgropar,
spolning av liggande spillvattenledning samt dag/dräneringsledningar spolning av stuprör, filmning av rör med tillhörande dokumentation utredningar inför eventuella underhållsarbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90400000 Avloppshantering, 90491000 Besiktning av avlopp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen