195477-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sävenäs tågdepå: Etapp 3
Referensnummer: 1-16-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45213320 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader med anknytning till järnvägstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar totalentreprenad avseende ombyggnad av depå Sävenäs.