Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobile Simulation Units
Referensnummer: 2-1805/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Karolinska Institutet invites companies to submit tenders concerning mobile simulation units together with handpieces and service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 38970000 Forskningssimulatorer, testsimulatorer och simulatorer för vetenskapligt bruk, 51410000 Installation av medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen