Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rådgivning och gruppaktiviteter inom Greppa näringen och Ekologisk produktion
Referensnummer: 604-1625-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta uppdrag omfattar enskild rådgivning inom Greppa Näringen och inom ekologisk produktion. Med arbetet ska lantbruket bidra till att miljökvalitetsmålen nås samt syfta till att stärka företagen i sin utveckling. Uppdraget kan också innefatta medverkan eller genomförande av aktiviteter avseende kompetensutveckling inom Greppa Näringen och Ekologisk produktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen