Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad Stadshuset.
Referensnummer: 0404062
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215222 Byggnation av kommunalhus
II.1.4.
Kort beskrivning
Landskrona stads avser att genomföra upprustningsåtgärder för att förbättra inomhusklimatet i stadshuset. Åtgärderna omfattas av vissa systembyten och upprustning och byte av invändiga material. Stadshuset består av 3 byggnader, A, B och C. Åtgärderna planeras utföras i etapper om respektive våningsplan med pågående verksamhet i resterande byggnad för byggnad A. Byggnad B och C evakueras i sin helhet. Den totala omfattningen uppgår till ca 16 000 m².
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45215222 Byggnation av kommunalhus, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen