Uppdrag inom ramavtalet avser byggkalkyler och mängdberäkningar inom alla discipliner och i alla skeden i en anläggnings livslängd, från utredningsarbeten via projekteringsarbeten i om- och tillbyggnadsprojekt till förvaltningsskedet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71244000 Kostnadsberäkning, kostnadsövervakning, 71322100 Kostnadskalkylering (byggnadsekonomi) för väg- och vattenarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen