19559-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Larmsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tilldelningsbeslut mobila larmenheter.
Referensnummer: A262.555/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35121700 Larmsystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Polisen har åtagit sig att anskaffa och teckna ramavtal avseende mobila larmenheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35200000 Polisutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tilldelningsbeslutet och utvärderingsrapporten publiceras på Polisens upphandlarprofil: https://polisen.se/Aktuellt/Aktuella-upphandlingar/Beslut/