195636-2020 - KonkurrensutsättningSverige-SKELLEFTEÅ: Fjärrstyrda larmanordningar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trygghetsskapande teknik 2020
Referensnummer: UH-2020-199
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå kommuns socialtjänst upphandlar Trygghetsskapande teknik under Q2 2020.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 79711000 Larmövervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen