195669-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Södertälje: Motorfordon för transport av tio personer eller fler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2017-1118 Förskolebuss till Södertälje kommun.
Referensnummer: TI 2017-1118
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av lättare begagnad förskolebuss till Södertälje kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34121000 Bussar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen