195675-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Behandling av slam
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slambehandling
Referensnummer: EN711
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513800 Behandling av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Omhändertagande av oavvattnat slam från enskilda avloppsanläggningar. Upphandlingen avser Karlstads Energi AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen