195712-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Diverse livsmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grönsaker, frukt och potatis
Referensnummer: IN-IN19-0088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15800000 Diverse livsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på grönsaker, frukter och potatis i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget avseende livsmedel till kök i Region Västmanland och Region Sörmland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Region Sörmland
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03220000 Grönsaker, frukt och nötter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Delen avser Region Sörmland i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Del nr: Region Västmanland
03212100 Potatis
Delen avser Region Västmanland i enlighet med upphandlingsdokumenten.