Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022 Alpin infrastruktur
Referensnummer: KS 2022/
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun har behov av tillhandahållandet av alpin infrastruktur i form av en skidanläggning för alpint samt längdåkning inom visst avstånd från Bodens centrum.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42418290 Skidliftsutrustning, 80415000 Skidskoletjänster, 92600000 Sporttjänster, 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen