Målet är att åstadkomma effekter så patienter som rehabiliteras uppnår optimal funktionsnivå. En viktig komponent är att rehabiliteringen sker i varmt klimat. Syftet är att personer som ingår i målgruppen ska genom adekvat och effektiv rehabilitering uppnå bästa möjliga funktionsförmåga såväl fysiskt, psykiskt som socialt och vara motivationshöjande till fortsatt egenvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård, 85121282 Hudsjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen