Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
Avsnitt I: Upphandlande myndighet
Namn och adresserOfficiellt namn: Vetlanda kommun
Nationellt registreringsnummer: 212000-0571
Postadress: Upphandlingsavdelningen
Ort: Vetlanda
Nuts-kod: SE Sverige
2. Containerhantering