195900-2017 - ResultatSverige-Bollnäs: Dieselbränsle
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HVO i bulk till BORAB och Söderhamn Nära.
Referensnummer: 6573
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09134200 Dieselbränsle
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg avser att upphandla HVO i bulk till egna tankar för BORAB, Sävstaås avfallsanläggning och Söderhamn Nära, Långtå avfallsanläggning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09134210 Dieselbränsle (0,2), 09134220 Dieselbränsle (EN 590), 09134230 Biodiesel, 09134231 Biodiesel (B20), 09134232 Biodiesel (B100)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen