2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-arkivlösning
Beskrivning: Norrköpings kommun, Stadsarkivet, inbjuder härmed till deltagande i upphandling av e-arkivlösing. Stadsarkivets status är arkivmyndighet och behovet är således främst ett slutarkiv, dock finns även behov av ett mellanarkiv. Se vidare vad som framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95643:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48611000 Programvara för databas, 48700000 Verktygsprogram