Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för målning
Referensnummer: 21/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45442100 Målning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar målning i de fastigheter som ägs och förvaltas av beställaren. Fastighetsbeståndet består av ca 1 000 fastigheter vilka finns i Skurup, Skivarp, Rydsgård, Abbekås och Slimminge.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen