196062-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse livsmedel och torrvaror – Konsumentförpackade livsmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsumentförpackade livsmedel
BeskrivningDenna upphandling avser köp via e-handel (punchout eller katalog) med leverans till beställaren angiven adress/avdelning/våningsplan. Avtalet ska tillgodose verksamheters behov av inköp av mjölk, kaffe, te, kakor mm. Avtalet är ett i huvudsak kompletterande avtal till Lunds universitets övriga avtal inom livsmedelsområdet, exempelvis fruktkorg, kaffeautomater med tillhörande service, tjänstekoncessioner, catering och tårtleveranser
Intern identifierareV 2025/465
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsumentförpackade livsmedel