196065-2020 - ResultatSverige-Johanneshov: Park- och lekplatsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Park- och stadsmiljö
Referensnummer: 20-115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43325000 Park- och lekplatsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
HBV upphandlar ramavtal avseende Park- och stadsmiljö.
De efterfrågade produkterna är tilltänkta att tillgodose de avropsberättigades behov av bland annat parkmöbler, cykelställ, grillar, papperskorgar och andra tillhörande varor för allmänna utomhusytor.
Upphandlingen är indelad i sex separata anbudsområden, där olika typer av varor ingår. Det är möjligt att lämna anbud på ett eller flera av de olika anbudsområdena.
Samtliga anbudsområden är rikstäckande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39100000 Möbler, 39711400 Grillar, spishällar, värmeplattor och kokplattor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen