196085-2025 - Resultat
Sverige – El-, vatten- och energiverk – Ramavtal Elarbeten
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Elarbeten
Beskrivning: Ramavtalet omfattar att som L utföra processtekniska elarbeten av typ underhålls-, reparations-, ombyggnads- och installationsarbeten, allt med successiva avrop när behov uppkommer i den löpande verksamheten enligt SF0.51.
Intern identifierare: ABV 2024/0370
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000