196121-2019 - ÄndringSverige-Mölndal: Installation av styr- och reglersystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Migrering av SDM_Uniview
Referensnummer: 2019.3579-40:1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Befintligt styrsystem för HVC (panna 1 mm) skall förses med nytt användargränssnitt i styrsystemet ABB800M.
Där ingår elinstallation, skåpsbyggnation, programmering i 800xA och rivning av befintlig utrustning.