196121-2020 - ÄndringSverige-GÄVLE: Apparatur för MR-undersökning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Magnetkamera 1,5T
Referensnummer: RS 2019/1917
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111610 Apparatur för MR-undersökning
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen avser att upphandla en magnetkamera 1,5T till Gävle sjukhus.