196158-2018 - ÄndringSverige-Stockholm: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av nummerupplysningstjänsten 118400
Referensnummer: 18/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kostnadsfri nummerupplysning via telefon för personer med en synnedsättning, blindhet, annan funktionsnedsättning eller som på grund av andra särskilda behov inte kan söka efter nummer i kataloger, på internet eller som inte kan ringa avgiftsbelagda nummerupplysningar och notera numret för framtida behov.