See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mikrobiologiska säkerhetsbänkar
Beskrivning: Umeå universitet upphandlar ett ramavtal gällande Mikrobiologiska säkerhetsbänkar. Upphandlingen omfattar Säkerhetsbänkar klass II med produkt- och personskydd. Maximalt fyra (4) anbudsgivare kommer att antas förutsatt att det finns fyra (4) kvalificerade anbudsgivare. För mer information gällande denna upphandling se upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114357:Lot:1