Växjö Energi AB inbjuder till anbudsgivning avseende konsulttjänster inom ekonomi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79211200 Sammanställning av bokslut, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Växjö Energi AB avser att upphandla ett Ramavtal avseende konsulttjänster inom ekonomi gällande redovisning, controlling och skatt.
Företaget har behov av att kunna stärka upp befintlig ekonomiorganisation vid vakanser, arbetstoppar, långtidsfrånvaro och där specialistkompetens saknas.