Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansutbildning, vuxenutbildning Söderköpings kommun
Referensnummer: UH-2021-15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Söderköpings kommun genomför en upphandling av distansutbildning för grundläggande och gymnasial vuxenutbildning och inbjuder härmed anbudsgivare att lämna anbud helt i enlighet med detta upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Söderköpings kommun har för närvarande ca. 50 studerande som är möjliga för distansundervisning och beräknar avropa ca. 35.000 poäng/per år. Volymuppgiften baseras på tillgänglig statistik och är endast ett riktvärde. Det verkliga utfallet kan bli såväl högre som lägre och några garanterade volymer lämnas inte.