196360-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Larmövervakningstjänster – Trygghetslarm Särskilt boende
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrygghetslarm Särskilt boende
BeskrivningUppdraget består av ett totalåtagande för tillhandahållande av en tjänst för trygghetsskapande teknik till särskilt boende. Upphandlingen avser implementation/införandeplanering, leverans, driftsättning, integrationer, funktionsprovning, utbildning och support av ett komplett och fullt fungerande tjänst.
Intern identifierareVON/2025:00049
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 35121700 Larmsystem, 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTrygghetslarm Särskilt boende