Upphandlingen omfattar Varbergs kommun samt Varbergs fastighetsaktiebolags behov av städmaterial, städkemikalier, mjukpapper samt livsmedelstillbehör i papper och plast.
Upphandling omfattar även vissa första-hjälpen produkter.