196419-2019 - ResultatSverige-Oxelösund: Installation av elektriska ledningar och armatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal El-arbeten
Referensnummer: Inköp.2018.18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Oxelösunds kommun, Kustbostäder i Oxelösund AB och Oxelö Energi AB inbjuder att lämna anbud på behovet av Elarbeten på fastigheter och anläggningar. Beställaren förvaltar ca 1 240 lägenheter och ca 85 000 m2 lokaler. Lokalerna består i huvudsak av skolor, omsorgslokaler, förvaltningslokaler, bad- och sportanläggning samt lokaler för industri och handel.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen