196458-2022 - ÄndringSverige-Nyköping: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts i Flen, Katrineholm, Oxelösund och Vingåker 2023
Referensnummer: IN-IN22-0088
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Sörmland bjuder in till upphandling av skolskjutstrafik i Flens, Katrineholms, Oxelösunds och Vingåkers kommuner med planerad trafikstart sommaren 2022.