196461-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Tjänster för globalt nät
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
WAN 2022
Referensnummer: 22/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72720000 Tjänster för globalt nät
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget och arbetet med WAN 2022 ingår att anbudsgivaren ska tillhandahålla och leverera:
• Ett nät av förbindelser för datakommunikationstjänster,
• Ett logiskt nät som binder samman vissa mindre orter,
• Implementering och etablering av förbindelser,
• Drift och övervakning av levererade förbindelser,
• Funktion för beställning,
• Funktion för felanmälan,
• Funktion för rapportering och statistik,
• Funktion support/helpdesk,
• Funktion Service Management