See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal planstöd
Beskrivning: Norrköpings kommun avser att teckna ramavtal vilket omfattar utförande av planstödstjänster med totalt tre (3) anbudsgivare. Ramavtalet omfattar konsulttjänster inom planstöd för översiktsplanering, detaljplanering och miljöbedömningar enligt plan- och bygglagen och miljöbalken. Uppdrag kan tex. avse både operativt arbete och strategisk rådgivning samt ledning och samordning av planeringsprocesser. Se mer i administrativa föreskrifter, AUC.1.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121550:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71410000 Stadsplanering