196503-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Programvara för administration
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ärendehanteringssystem 2021
Referensnummer: 2020/00212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar ärendehanteringssystem till Region Blekinge. Syftet med upphandlingen är att möjliggöra ett enhetligt, strukturerat och effektivt arbete med ärendehantering.
Upphandlingen omfattar även leverans och implementering av systemet, utbildning, underhåll och support.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48311100 Dokumenthanteringssystem, 48810000 Informationssystem, 72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering, 72250000 System- och stödtjänster, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation, 72267000 Underhåll och reparation av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen