196513-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Ballast
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ballastprodukter
Referensnummer: TF2020/838
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14212310 Ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Enköpings kommun inbjuder härmed anbudsgivare att lämna anbud avseende upphandling av ballastprodukter samt mottagning av tippmassor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen