196531-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Vårdutbildning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningar katastrofmedicinsk beredskap.
Referensnummer: 17/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80561000 Vårdutbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80500000 Utbildningstjänster, 80510000 Specialutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen