2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Ventilationsfilter
Beskrivning: Akademiska Hus har för avsikt med upphandlingen att teckna ramavtal för Ventilationsfilter. Ramavtalet är ett nationellt ramavtal för Akademiska Hus samtliga verksamheter som har behov av att köpa in Ventilationsfilter.
Intern identifierare: 25/104
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42520000 Ventilationsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39563530 Ventilationskanaler, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42514310 Luftfilter, 42913500 Luftintagsfilter, 45252123 Filteranläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000