Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övriga mätningstekniska tjänster.
Referensnummer: KLF 2016/1449
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Luleå kommuns behov av följande mätningstekniska tjänster: Produktionsutsättning, relationsinmätning, mängdberäkning, bearbetning av mätdata, Terrängmodellering och projekteringsinmätning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen