196595-2017 - ResultatSverige-Motala: Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reparation och underhåll VA-tekniska produkter.
Referensnummer: UH-2017-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för reparationer, installationer och underhåll av VA-tekniska produkter vid upphandlande myndigheters va-anläggningar. Exempel på produkter är vatten- och avloppspumpar med tillhörande rörsystem samt annan teknisk utrustning som finns i VA-anläggningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Motala kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50510000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar och metallbehållare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för reparationer, installationer och underhåll av VA-tekniska produkter vid upphandlande myndigheters VA-anläggningar. Exempel på produkter är vatten- och avloppspumpar med tillhörande rörsystem samt annan teknisk utrustning som finns i VA-anläggningar.
Mjölby kommun
Del nr: 2