2. Förfarande
Förfarande
Titel: Portal, lager och distribution av inkontinenshjälpmedel
Beskrivning: Upphandlingen omfattar lagerhållning, tillhandahålla portal för förskrivning samt distribution av inkontinenshjälpmedel till Region Halland och samtliga Halländska kommuner. Inköp av produkter sker av distributör från upphandlande myndighets avtal med produktleverantörer.
Intern identifierare: RS240147
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 63120000 Lagring och magasinering, 79920000 Paketering och tillhörande tjänster, 79991000 Lagerhantering, 85142400 Hemleverans av inkontinensprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del