Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vårdsängar till äldre- och demensboenden
Referensnummer: KK19/129
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyköpings kommun avser att teckna Ramavtal med en leverantör som kan leverera elektriskt höj- och sänkbara vårdsängar till Nyköpings kommuns äldre- och demensboenden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 39143112 Madrasser, 39143123 Nattduksbord, 33192130 Inställbara sängar med motor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen