196662-2017 - ÄndringSverige-Kungsbacka: Socialvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster socialtjänst.
Referensnummer: 17/13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska tillgodose det behov som Kungsbacka kommun har av att hyra in bemanningstjänster inom socialtjänsten, främst socionomkonsulter. Framförallt finns behov av att komplettera Kommunens anställda vid till exempel hög arbetsbelastning, personalfrånvaro m.m.