196674-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Återvinning av avfall
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
EN-738 Omhändertagande av avfall i form av möbler
Referensnummer: EN-738
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90514000 Återvinning av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Resårmöbler som lämnas in från kommunens invånare på återvinningscentralerna ska krossas och fördelas i en metallfraktion och en brännbar fraktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen