Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av trafiksignalsanläggningar i Örebro Tätort
Referensnummer: Tn 2576/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift och underhåll samt förebyggande underhåll av trafiksignaler, inklusive material som krävs för att bedriva aktuell verksamhet avseende Örebro kommuns trafiksignaler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45233294 Installation av trafiksignaler, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus, 50232200 Underhåll av trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen